Zaproszenie na seminarium prof. dr hab. inż Grzegorza Karwasza pt. " Teaching Science in XXI Century".

 

Serdecznie zapraszamy na seminarium (kolokwium czwartkowe), na którym prof. dr hab. inż Grzegorz Karwasz wygłosi wykład pt. " Teaching Science in XXI Century". Seminarium odbędzie się w dniu 5.10.2017 r. 

 

Raport TALIS [1] OECD umieszcza polską szkołę zaraz przy Malezji, pod względem arbitralności zarządzania; inny raport OECD, nieco wcześniejszy, umieszcza Polskę, pomiędzy Chile i Meksykiem pod względem łącznych nakładów od przedszkola po uniwersytet. Fale reform miotają polską edukacją jak tsunami: na szkole zna się każdy, bo każdy do niej chodził. Dydaktyka fizyki w wykazie dyscyplin nie istnieje, ale też tylko w Polsce.

International Symposium on Standard Reference Data 2017

Prof. Grzegorz Karwasz reprezentuje Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK na międzynarodowej konferencji "International Symposium on Standard Reference Data 2017" w Korei (wyspa Jeju). Wygłosi tam wykład zaproszony pt "Cross section for Electron Collisions with Environmental Relevant Gas". Wkróce pojawi się krótka relacja z tego wydarzenia.

Studia dla nauczycieli

Zapraszamy wszystkich nauczycieli pragnących dostosować swoje kwalifikacje pedagogiczne do wymogów UE, na nowy rodzaj studiów stacjonarnych (czyli bezpłatnych) na Wydziale Nauk Pedagogicznych. Studia te odbywają się w systemie dziennym (a w zasadzie popołudniowym), w kilku sesjach w trakcie semestru a spora część w systemie on-line

Zaproszenie na pokazy "4,5 stany skupienia" w dniach 26-29.09.2017 r.

Już dziś zapraszamy wszystkie szkoły, a szczególnie klasy VII na pokazy interaktywne z fizyki. Tegoroczny temat pokazów to "Cztery (i pół) stany skupienia." Jak mówi tytuł - będą to pokazy dotyczące budowy materii, czyli o cieczach, gazach, kryształach i plazmie, ale też nieco więcej...

Laboratorium elektromagnetyzmu

Laboratorium Dydaktyczne Elektromagnetyzmu zawiera obszerny wybór prostych i dydaktycznie istotnych eksperymentów.

Dydaktyka kognitywistyczna - wykład

Poniżej przedstawiamy serię filmów nagranych przez prof. Grzegorza Karwasza do jego wykładu "Dydaktyka kognitywistyczna" na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK. Zapraszamy.

 

Matura z matematyki: a nie mówiłem?

Nieładnie tak pisać, ale tym razem trzeba. Matematyka pogrążyła maturzystów - napisano w Dzienniku Bałtyckim po ogłoszeniu wyników. Można to było przewidzieć już w dniu matury. Czy ktoś za to odpowiada? 

 

 

 

 

Knowledge-Media-Education

13 czerwca 2017 odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa on-line pt.: "Knowledge-Media-Education". Jednym z prelegentów był prof. Grzegorz Karwasz. Tytuł jego wykładu: Themes in Cognitive Didactics: Hyper-constructive knowledge building. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wystąpienia.

 

Podręcznik multimedialny do elektromagnetyzmu

Przedstawiamy nowy "Multimedialny Podręcznik do Elektromagnetyzmu" autorstwa inż. Michała Walkowskiego, który powstał jako praca dyplomowa pod kierunkiem prof. Grzegorza Karwasza

 

Byliśmy (kolejny raz) na Pikniku w Warszawie

3 czerwca 2017 uczestniczyliśmy (IF ZDF) w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

© ZDF IF UMK

   Fizyka na dotyk

Subskrybuje zawartość